Sport

U ndëshkua me të kuq, ja sa do të mungojë Muriqi


Vedat Muriqi nuk do të mund ta ndihmojë ekipin e tij, Mallorca-n, në dy ndeshjet e ardhshme.

Kjo pasi që sulmuesi i Kosovës u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e fundit në La Liga, ku skuadra e tij barazoi në udhëtim te Elche me shifrat 1:1.

Arsyeja e kartonit të kuq të Muriqit ishte pasi ai goditi në fytyrë futbollistin e Elche-s, Pere Milla.

Vendimi për ndëshkimin e sulmuesit nga Prizreni u mor sot nga Federata Spanjolle, derisa lajmi është komunikuar nga faqja zyrtare e klubit të Mallorca-s.

Kështu Muriqi nuk do të luajë në dy ndeshjet e radhës në La Liga: ndaj Sevilla-s në shtëpi dhe në udhëtim te Real Sociedad.

Kujtojmë që sulmuesi kosovar shënoi një gol në këtë ndeshje nga penalltia, derisa humbi një tjetër 11-metërsh në pjesën e parë.

Ky ishte goli i katërt i prizrenasit në këtë edicion në La Liga, derisa Mallorca aktualisht zë vendin e 12-të me nëntë pikë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore