Film

Trevor Noah do të largohet nga The Daily Show


Trevor Noah

Komediani Trevor Noah ka njoftuar se do të largohet nga The Daily Show.

Noah tha se “është mirënjohës për udhëtimin”, por se ka “një pjesë tjetër të jetës sime që dua të vazhdoj ta eksploroj”.

38-vjeçari ka udhëhequr emisionin satirik të lajmeve dhe talk show që kur mori detyrën nga Jon Stewart në vitin 2015.

Noah e filloi karrierën në vendlindjen e tij Afrikën e Jugut, duke publikuar stand-up dhe duke organizuar një talk show natën vonë përpara se të zhvendosej në SHBA në 2011.

Ai ishte ende relativisht i panjohur kur u zgjodh për të udhëhequr The Daily Show në rrjetin Comedy Central, por që atëherë është bërë një yll i njohur ndërkombëtarisht dhe ka fituar çmime të shumta televizive.

Noah e bëri njoftimin në fund të emisionit të tij të enjten mbrëma.

Ai falënderoi ekipin e emisionit dhe fansat besnikë për “shtatë vite të mahnitshme”.

“Ka qenë absolutisht e mahnitshme. Është diçka që nuk e prisja kurrë”.

Ai tha se pas të gjithave që ka ndodhur gjatë kohës që ai udhëhoqi emisionin – përfshirë presidencën e Donald Trump dhe pandeminë Covid – ai kishte vendosur që “koha e tij ka mbaruar, por në mënyrën më të bukur”.

“Më ka pëlqyer, ka qenë një nga sfidat e mia më të mëdha, ka qenë një nga gëzimet e mia më të mëdha. Por pas shtatë vitesh, ndihem sikur është koha,” tha ai.

“E kuptova se ka një pjesë tjetër të jetës sime që dua të vazhdoj ta eksploroj. Më mungon të mësoj gjuhë të tjera, më mungon të shkoj në vende të tjera dhe të bëj shfaqje. Më mungon vetëm të jem kudo dhe të bëj gjithçka.

“Gjithçka që mund të them është faleminderit shumë”.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore