Shëndet

Travis Barker konfirmon operacionin fetal të Kourtney Kardashian për të shpëtuar jetën e fëmijës së palindur


Bateristi i grupit “Blink-182”, Travis Barker, duhej të tërhiqej nga turneu muzikor, për të marrë pjesë në një emergjencë urgjente familjare.

Fillimisht, ai nuk dha asnjë detaj se çfarë ndodhi saktësisht, por e të gjithë supozuan se kishte të bënte me shtatzëninë e gruas së tij, modeles, Kourtney Kardashian.

Pas ditësh heshtjeje, si Travis Barker ashtu edhe gruaja e tij konfirmuan se ajo duhej t’i nënshtrohej një operacioni të ndjeshëm për të shpëtuar jetën e fëmijës së tyre të palindur, shkruan Marca, transmeton AlbanianPost.

Procedura rezultoi e suksesshme dhe ata arritën ta mbanin gjallë dhe mirë foshnjën. Ky ishte një operacion fetal që duhej të mbahej i fshehtë derisa çifti të njoftohej me rezultatin.

Tani që rreziku ka kaluar, Kourtney Kardashian ka publikuar një deklaratë në faqen e saj në Instagram.

“Unë do t’u jem përgjithmonë mirënjohëse mjekëve të mi të jashtëzakonshëm që shpëtuan jetën e foshnjës sonë. Unë jam përjetësisht mirënjohës për burrin tim që nxitoi pranë meje nga turneu për të qenë me mua në spital dhe për t’u kujdesur”, shkroi Kardashian.

“Dhe nënës sime, faleminderit që më mbajte dorën gjatë kësaj. Si dikush që ka pasur tre shtatzëni vërtet të lehta në të kaluarën, nuk isha e përgatitur për frikën se mos nxitoja për një operacion urgjent fetal”, shtoi ajo pos tjerash.

A po rifillon Blink-182 turneun botëror?

Mes gjithë misterit për çështjen urgjente familjare që Travis Barker duhej të merrte pjesë, fansat e tij prisnin një përditësim nga vetë artisti.

Travis falënderoi Zotin për operacionin e suksesshëm dhe konfirmoi se “Blink-182” po rifillon turneun botëror. Aktualisht ata do të vazhdojnë koncertet e planifikuara në Belgjikë të premten e ardhshme.

Sa i përket datave të turneut në Mbretërinë e Bashkuar që u shtynë, më shumë informacion nga grupi do të publikohet sapo të jetë i disponueshëm.

Datat e shtyra janë për koncertet në Glasgow, Belfast dhe Dublin.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore