Stil

Tom Selleck zbulon pse ai pothuajse refuzoi një kërcim me Princeshën Diana në darkën e Shtëpisë së Bardhë në vitin 1985


Nëse jo për John Travolta, aktori amerikan Tom Selleck mund të mos ketë kërcyer kurrë me Princeshën Diana.

Në një intervistë të fundit për “Town & Country”, aktori i “Blue Bloods”, 79 vjeç, diskutoi një pasazh në librin e tij të kujtimeve “You Never Know”, ku ai tregoi se si përfundoi duke kërcyer me Princeshën e Uellsit në darkën e Shtëpisë së Bardhë në vitin 1985.

Në atë kohë, Selleck po xhironte “Magnum, P.I.” në Hawaii dhe nuk ishte i sigurt nëse do të merrte pjesë në këtë ngjarje, derisa publicisti i tij i tha: “Shiko, kjo është lista personale e të ftuarve të Princeshës Diana dhe ka vetëm tre aktorë në të: ti, Clint Eastwood dhe John Travolta”.

Në kujtimet e tij, alumi i “Friends” kujtoi se si ai dhe Eastwood u përpoqën të mbanin një profil të ulët ndërsa Travolta dhe princesha ndanë vallëzimin e tyre tani ikonik, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

“Ne u larguam nga të gjithë kërcimtarët dhe u zhvendosëm në një vend pak afër qoshes”, shkroi Selleck.

“Deri tani John dhe Princesha Diana po kërcenin me një numër të lartë të ritmit dhe po dilnin jashtë. Të gjithë të tjerët pushuan së kërcyeri dhe formuan një rreth përrreth tyre, duke duartrokitur”, shtoi ai.

Megjithatë, kur Travolta dhe Diana filluan një kërcim të dytë, një grua britanike iu afrua Selleck dhe e nxiti atë të ndërhynte dhe t’i kërkonte princeshës të kërcente përpara se rrotullimi i dytë i çiftit të “fillonte thashethemet”.

Ai shkroi, “Unë dhe Clint nuk thamë asgjë”, përpara se të kujtonte gruan duke thënë: “Zoti Selleck, ju duhet të ndërhyni dhe ta zëvendësoni atë”.

“Nuk do ta pushtoj John Travoltan”, ishte përgjigja ime, ndoshta me një zë shumë të lartë, tha ai.

“Ajo nuk ishte e kënaqur”, vazhdoi Selleck.

Ndërsa ai nuk e pengoi Travoltën, ai u ngrit përpara se çifti të fillonte një kërcim të tretë, dhe sipas tij, Diana “ishte bukuroshe dhe kishte një cilësi shumë të turpshme tek ajo, pavarësisht nga ajo të jesh i arsimuar mirë në artin e bisedës”.

Ai shtoi se megjithëse nuk goditet shpesh nga yjet, ai ishte mahnitur nga Diana. “Oh po, u godita nga bukuria e saj”.

Për sa i përket bisedës, Selleck kujtoi për median se ai kërkoi falje për mungesën e aftësive të tij në pistën e vallëzimit, duke zbuluar se ai “kapërceu shumë” në shkollën e kërcimit.

“Gjithçka që mund të bëja kërcimin ishte boks step, siç bënim në kërcimet e shkollës së mesme, një boks step dhe një zhytje”, zbuloi ai.

Dhe nuk isha gati të zhytesha me Princeshën Diana! Kështu që sapo fola. Por ajo ishte shumë e këndshme. Sigurisht që ishte e paharrueshme”, shtoi ai tutje.

Ndërsa Selleck po kërcente me Dianën, gruaja e tij, Jillie Mack, vallëzoi me bashkëshortin e atëhershëm të Dianës, Princin Charles (tani Mbret).

“Princi kërceu me gruan time, e cila është britanike. Dhe ai i kërkoi asaj një kërcim të dytë, kështu që ishte shumë e bukur për Jillie”, tha aktori pos tjerash.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore