Jetesë & Stil

Tom Hanks kujton periudhën sesi i shërbeu Cher-it në vitet e 70-ta kur punonte në një hotel


Aktori dhe regjisori, Tom Hanks po kujton furçën e tij rinore me një legjendë të muzikës.

Aktori, 67 vjeç, u shfaq në “The Graham Norton Show” së bashku me Cher dhe aktorët e tjerë Julia Roberts dhe Timothee Chalamet, dhe mahniti audiencën me një histori të kohës kur kishte punuar në një hotel në vite e 70-ta.

“Unë kam punuar për Cher, yllin e hitit ‘If I Could Turn Back Time’”, tha Hanks.

“Ajo ishe me një nga burrat e saj nga muzikëarock-and-roll, dhe unë me ekipin tim e kishim çantën e saj. Dhe më pas erdhi fjala, ‘Hej, vrapo këtë deri në dhomën e Cher’, kështu bëra unë,” vazhdoi Hanks.

“Trokita në derë dhe e vura poshtë dhe Cher doli e më tha: ‘po, kjo është çanta ime, faleminderit’, dhe kaq ishte. Kështu që unë kam punuar për Cher”, shtoi ai, duke supozuar se ndërveprimi i tyre i shkurtër ndodhi diku në 1975 ose 1976.

Në atë kohë, Cher ishte në një lidhje shumë publike me frontmenin e grupit “Allman Brothers”, Gregg Allman, me të cilin u martua në qershor të vitit 1975.

Gjatë paraqitjes së yjeve në talk show, Hanks pati vlerësime të larta për Cher, e cila gjatë bisedës pranoi se ajo nuk është “një fanse e madhe e Cher” dhe nuk i pëlqen të shikojë filmat e saj apo të dëgjojë muzikën e saj.

Chalamet, dhe Roberts, më pas morën pjesë duke ndarë filmat e tyre të preferuar të Cher – “Moonstruck” dhe “Silkwood” – duke e shtyrë Hanksin të sugjeronte të preferuarit e tij.

“Unë mendoj se ne të gjithë duhet të shkojmë në teatër dhe të shikojmë filmat e Cher tani”, tha ai.

Në prapaskenë të shfaqjes, Hanks, Cher dhe Roberts pozuan për një seri fotosh argëtuese së bashku, sipas një videoje të shpërndarë në faqen e Instagramit të stilistes së Roberts, Elizabeth Stewart.

Në një imazh, treshja qëndronin me krahët e tyre duke rrethuar njëri-tjetrin ndërsa buzëqeshnin para kamerës.

Rrëfyerja e Hanks për periudhën e tij në ditët e sotme vjen pasi ai kohët e fundit deklaroi se do të merrej me shërbimin e ushqimit.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore