Muzikë

Timbaland kërkon falje pasi tha se Justin Timberlake “duhet t’i kishte vënë një pengesë të foluri Britney Spears-it”


Artisti dhe producenti muzikor, Timbaland ka kërkuar falje pasi bëri shaka se këngëtari, Justin Timberlake “duhej t’ia mbyllte gojën” ish të dashurës së Justin, këngëtares Britney Spears.

Kur bëri një pyetje nga një anëtar i audiencës në lidhje me interesin e ri për bashkëpunimin e producentit të Timberlake “Cry Me a River” mes publikimit të librit të Spears, Timbaland tha: “ajo po çmendet, apo jo? Doja ta thërrisja Justinin dhe t’i thoja ‘o njeri, duhet t’ia ndalosh gojën asaj’”.

Pas një dite të rëndë reagimi në mediat sociale, Timbaland shkoi drejtpërdrejt në TikTok siç bën shumicën e netëve, duke treguar pendim për komentet e tij, shkruan Variety, transmeton AlbanianPost.

“I kërkoj falje fansave të Britney-t dhe asaj”, tha ai, duke lexuar një koment që pyeste për qëndrimin e tij ndaj grave.

Në një fragment nga libri i Spears, “The Woman in Me”, ajo shkruan se videoja muzikore e Timberlake “Cry Me a River” e pikturoi atë si një ‘zuskë’, pas pasojave të marrëdhënies së tyre të publikuar gjerësisht.

Videoja shfaqte Timberlake duke u përballur me një të dashurën e pabesë që i ngjante pak a shumë Spears, duke konfirmuar një thashethem të përhapur nga mediat se ajo kishte tradhtuar Timberlake.

Në libër, Spears e përshkruan videon si “një grua që duket si ajo dhe e tradhton dhe ai endet i trishtuar në shi”.

Ajo shkruan se vëmendja e medias që shpërtheu për shkak të publikimit të videos muzikore e ktheu atë në një “prostitutë që kishte thyer zemrën e djalit të artë të Amerikës”, kur në realitet ajo ishte “në koma në Luiziana” duke ushqyer një zemër të thyer dhe Timberlake ishte ” i lumtur duke vrapuar nëpër Hollywood”.

Timbaland shkroi dhe bashkëprodhoi “Cry Me a River”, dhe gjithashtu këndon refrenin në videoklipin muzikor.

Ai gjithashtu prodhoi albumin hit të Timberlake të vitit 2006 “FutureSex/LoveSounds” dhe “The 20/20 Experience” të vitit 2013.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore