Përballje

Tifozët grekë provokojnë, shfaqen me flamur të Serbisë, brohorasin “Kosova është Serbi”


Foto nga Albanian Post

Pak para fillimit të ndeshjes Kosovë – Greqi në Volos, tifozët grekë kanë filluar të provokojnë ata kosovarë, duke ua ekspozuar flamurin e Serbisë dhe gjithashtu duke brohoritur “Kosova është Serbi”.

Kosova luan kundër Greqisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Ndeshja e parë në Kosovë u fitua nga Greqia.

Greqia mbanë edhe vendin e parë në grup me tri ndeshje dhe tri fitore.

Kosova ka dy fitore dhe një humbje nga Greqia.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore