Sport

Tifozët e Eintracht Frankfurt-it shkaktojnë kaos para ndeshjes kundër Napoli-t


Tifozët e Eintracht Frankfurt kanë shkaktuar trazira në qytetin e Napoli-t, përpara ndeshjes së dytë të 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve.

Sky Italia pretendon se tifozët e Eintracht kanë vënë në flakë disa makina dhe një makinë policie në Napoli dhe policia në zonë tani është në pajisje për protesta.

Është folur për tensione mes tifozëve të dy klubeve, pasi spitaleve të zonës u është dërguar një letër nga autoritetet për përplasje që mund të ndodhin mes dy fraksioneve rivale.

Dhomat e urgjencës janë alarmuar se për shkak të dhunës që mund të ndodhë më vonë, me numrin e policëve të vendosur tani në rritje për mbrojtje.

Mësohet se tifozët e Eintracht Frankfurt janë vendosur në zonën ku ndodhet aktualisht policia, pasi kanë shkatërruar xhamat e dyqaneve.

Partenopei fillimisht i kishte ndaluar tifozët e Eintracht Frankfurt të vinin në ndeshjen në Napoli për shkak të përplasjeve midis dy palëve në ndeshjen e parë. Por vendimi u anulua më vonë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore