Kampionate

Thiago Motta gati për të takuar Juventus-in, dy yjet e Bologna-s në pikëpyetje


Thiago Motta - Joshua Zirkzee

Juventus-i do të ketë një takim vendimtar me Thiago Motta-n javën e ardhshme dhe shpresa është që ai të mund të bindë dy yje të Bologna-s që t’i bashkohen atij në lëvizjen në Torino këtë verë.

Bologna konfirmoi zyrtarisht vendimin e teknikut italo-brazilian për të mos nënshkruar një kontratë të re në Emilia-Romagna të enjten, duke e lejuar atë të largohet falas nga klubi në fund të qershorit, gati për t’u bashkuar me “Zonjën e Vjetër”.

Juventus-i ka përgatitur tashmë një kontratë trevjeçare me vlerë rreth 5 milionë euro neto në sezon për Motta-n, i cili është gati të ndërtojë një projekt të ri në kryeqytetin e Piemontes.

Ardhja e tij do të sinjalizojë fillimin e një epoke të re për klubin, i cili tashmë ka ndërprerë marrëdhëniet me Massimiliano Allegri-n.

“Tuttosport” në edicionin e sotëm dhe “Gazzetta dello Sport” tregojnë se si Thiago Motta do të takohet me drejtuesit e Juventus-it të hënën e ardhshme, pas ndeshjes së tij të fundit në krye të Bologna-s, për të finalizuar lëvizjen e tij në Torino.

Drejtori sportiv i bardhezinjëve, Cristiano Giuntoli, shpreson që trajneri mund të ndihmojë të bindë Joshua Zirkzee dhe Riccardo Calafiori që t’i bashkohen atij në kryeqytetin e Piemontes, duke ndihmuar në mposhtjen e konkurrencës evropiane për çiftin e talentuar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore