Sport

Talenti argjentinas arrin në Milano për testet mjekësore


Talenti adoleshent, Luka Romero, ka mbërritur në Casa di Cura La Madonnina për t’iu nënshtruar testeve mjekësore para transferimit te Milan-i.

Anësori 18-vjeçar është aktualisht një lojtar i lirë pasi kontrata e tij me Lazio-n u mbyll javën e kaluar, duke i dhënë fund një periudhe premtuese dyvjeçare në kryeqytetin italian.

Një i ri plot potencial, Romero tashmë është stërvitur me skuadrën e Argjentinës dhe ka shënuar golin e tij debutues në Serie A sezonin e kaluar në fitoren e Lazio-s me rezultat 1:0 ndaj Monza-s.

“Gianluca Di Marzio” nënvizon se si argjentinasi mbërriti në Casa di Cura La Madonnina këtë mëngjes për të kryer testet e tij mjekësore me Milan-in, gati për t’u bashkuar me klubin në një transferim të lirë.

Pas përfundimit të testeve, 18-vjeçari do të shkojë në Casa Milan për të nënshkruar kontratën e tij të re katërvjeçare, duke shtuar një talent në skuadrën e Stefano Pioli-t.

Luka Romero bëri histori përsëri në sezonin 2019/20, duke u bërë debutuesi më i ri i La Liga-s pasi doli kundër Real Madrid-it në qershor 2020 në moshën 15-vjeçare sa ishte pjesë e Mallorca-s.

Kujtojmë që Lazio e bleu atë për 200 mijë euro në verën e vitit 2021 nga klubi i Mallorca-s.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore