• Takimi “jo normal” që nuk prodhoi marrëveshje

    Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borell, ka folur pas takimit me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, takim për të cilin ka thënë se nuk ishte aspak i lehtë, madje, “s’ishte takim normal”. “Më falni që ju lash të prisni, por këto takime e dimë […]...

Të fundit nga Politikë