Muzikë

Swift flet mbi zënkën me West dhe Kardashian, thotë se modelja “i modifikoi mesazhet për ta nxjerrë të besueshëm burrin e saj”


Këngëtarja e muzikës pop, Taylor Swift ka folur mbi grindjen e famshme të vitit 2016 me rep artistin Kanye West dhe gruan e tij të asokohshme, Kim Kardashian.

Swift ka thënë se një përplasje e tillë i dha ndjenjën “e vdekjes në karrierë”, derisa ka shtuar se e kishte “rrënuar psikologjikisht”.

Swift po fliste për revistën Time pasi u emërua “Personi i Vitit” i botimit për vitin 2023, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

Në intervistën e publikuar të mërkurën e 6 dhjetorit, këngëtarja kujtoi një incident në të cilin West, i njohur gjithashtu si Ye, shkroi një këngë kupermendej Swift.

Pas një reagimi të ashpër, West pretendoi se ajo kishte rënë dakord me tekstin paraprakisht, gjë që Swift e kundërshtoi.

Gruaja e atëhershme e West, Kardashian vazhdoi të publikojë një video të asaj që ajo tha se ishte një bisedë midis Swift dhe West, e cila vërtetoi pretendimin e rep artistit.

Swift tha për Time se ajo mendonte se incidenti ishte “një vdekje në karrierë”.

“Ju keni një punë kornizë të prodhuar plotësisht, në një telefonatë të regjistruar në mënyrë të paligjshme, të cilën Kim Kardashian e modifikoi dhe më pas ua tregoi të gjithëve se unë isha gënjeshtare”, tha Swift.

“Kjo më çoi psikologjikisht në një vend që nuk kam qenë kurrë më parë. U transferova në një vend të huaj. Unë nuk lashë një shtëpi me qira për një vit. Kisha frikë të merrja telefonata”, tha këngëtarja.

“Unë i largova shumicën e njerëzve në jetën time sepse nuk i besoja më askujt. Unë zbrita me të vërtetë shumë poshtë”, shtoi ajo.

Kjo nuk ishte hera e parë që këngëtarët kishin përplasje.

Në vitin 2009, West në mënyrë famëkeqe rrëmbeu mikrofonin nga Swift në “MTV Video Music Awards”.

Kanye West, Taylor Swift – 2009.

Që atëherë, karriera e Swift-it ka shkuar fort në fuqi, ndërsa West humbi partneritetin me markat e modës duke përfshirë Gap, Balenciaga dhe Adidas pas komenteve antisemitike në vitin 2022.

Swift mundi “Barbie” dhe Mbretin Charles III për të fituar çmimin “Personi i Vitit” të Time, me revistën që përshëndeti ndikimin e saj në rritje.

“Ndërsa popullariteti i saj është rritur gjatë dekadave, ky është viti që Swift, 33 vjeçe, arriti një lloj shkrirjeje bërthamore: të shkrepte artin dhe tregtinë së bashku për të çliruar një energji të forcës historike”, u tha në revistë.

Time tha se Swift u zgjodh sepse ajo gjeti një mënyrë për t’u dhënë njerëzve në mbarë botën shpresë në disa kohë serioze të errëta.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore