Sport

Superiore/ Dinamo rikthehet te rezultati pozitiv


Ka përfunduar ndeshje hapëse e javës së 14 në Abissnet Superiore. Dinamo dhe Vllaznia kanë barazuar pa gola në sfidën e luajtur në “Elbasan Arena”.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dy kampet, që u afruan golin në disa raste. Megjithëse ishte saktësia para portës, ajo që bëri që topi të mos përfundonte në rrjetë.

Për Dinamon barazimi është shpresëdhënës pas tre ndeshjeve të humbura radhazi në Superiore. Në krahun tjetër, Vllaznia rikthehet te barazimi pas dy fitoreve radhazi.

Barazimi i jep nga një pikë të dy skuadrave dhe nuk ndikon shumë në renditjen e tyre në tabelën e klasifikimit. Vllaznia ka 24 pikë dhe renditet e treta. Dinamo ka 14 pikë dhe renditet në vendin e shtatë.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore