Sport

Suns me fitoren gjashtë radhazi, Bucks mposhtin Kings pa Antetokounmpo-n


Milwaukee Bucks – Sacramento Kings

Dueli mes Milwaukee Bucks dhe Sacramento Kings përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 133:127.

Ndeshja ishte e baraspeshuar dhe fituesi nuk dihej deri në minutat e fundit të ndeshjes.

Bucks ishin pa yllin e tyre, Giannis Antetokounmpo, por kjo duket se nuk ishte problem për Bucks.

Giannis-in e zëvendësoi bashkëlojtari i tij, Khris Middleton, i cili pati një performancë shumë të mirë me 34 pikë, 6 kërcime e 5 asistime.

Lojtarë të tjerë që kontribuuan në fitoren e Bucks ishin Jrue Holiday me 26 pikë dhe Donte DiVincenzo me 20.

Ndërsa te Kings, më të dalluarit ishin Harrison Barnes me 29 pikë dhe Tyrese Haliburton me 24 pikë e 12 asistime.

Phoenix Suns – Indiana Pacers

Ndeshja mes Phoenix Suns dhe Indiana Pacers ka përfunduar me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 113:103.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e baraspeshuar, por gjithçka ndryshoi në çerekun e tretë, ku Suns morën një epërsi prej 18 pikësh.

Me këtë ndeshje, Suns regjistrojnë fitoren e tyre të gjashtë radhazi.

Chris Paul pati një performancë të paharrueshme, i cili shënoi 18 pikë me 16 asiste.

Lojtarë të tjerë që kontribuuan në fitoren e Suns ishin Mikal Bridges me 23 pikë dhe Bismack Biyombo me 21 pikë e 13 kërcime.

Ndërsa te Pacers, më të mirët ishin Lance Stephenson me 17 pikë dhe Goga Bitazde me 16 pikë e 11 kërcime.

Dueli tjetër në NBA mes Cleveland Cavaliers dhe Oklahoma City Thunder përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 94:87.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore