Muzikë

Sunny Hill: Mbi 20 mijë veta këndojnë “Shqipëri e Madhe”, “jemi një”


Ilustrim

Pas një pauze dyvjeçare, festivali “Sunny Hill” u rikthye me një zhurmë të madhe.

Mbi 20 mijë njerëz ishin mbledhur për të parë nga afër performancat e yjeve të muzikës shqiptare e ndërkombëtare.

Natës së parë të festivalit, nuk kishte si t’i mungonte as këngëtarja Elvana Gjata, e cila u përkujdes të dhuroj një atmosferë të zjarrtë për pjesëmarrësit, duke kënduar hitin e pavdekshëm “Kuq e Zi”.

Pamjet e publikuara shfaqin fansat të cilët ishin shumë entuziast nga kjo performancë.

E veshur me një kostum të zi dhe e shoqëruar nga valltarët e saj, Gjata e çoi performancën në një nivel tjetër.

Rikujtojmë se Dua Lipa, J Balvin, Skepto e Diplo, janë vetëm disa nga emrat e njohur ndërkombtarisht që kanë performuar në festivalin “Sunny Hill”, i cili ka filluar me 4 gusht dhe ka përfunduar të dielen e 7 gushtit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore