Sport

Sulmuesi i Villareal kërkohet nga klubet e Premier League


Sulmuesi i Villarreal-it, Arnaut Danjuma, është afër rikthimit në Premierligë, sipas El Periodico Mediterraneo.

Reprezentuesi holandez ndodhet në Londër me lejen e Villarreal-it për të zhvilluar bisedime me disa klube të interesuara për shërbimet e tij.

Everton, Nottingham Forest, Bournemouth dhe Aston Villa — të cilët drejtohen nga ish-trajneri i tij Villarreal, Unai Emery — janë ndër klubet që duan të nënshkruajnë me Danjuma, i cili ka shënuar gjashtë gola në 17 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

25-vjeçari iu bashkua Villarreal-it nga Bournemouth në një transferim prej 23.5 milionë euro në verën e vitit 2021, por nuk ka arritur të përmbushë pritjet në stadiumin La Ceramica.

Everton thuhet se i ka ofruar Villarreal-it për të nënshkruar me Danjuma në një huazim gjashtë mujor me një opsion të përhershëm të përfshirë në marrëveshje.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore