Lajme

Sulmet e Hamas-it me raketa: 9 të plagosur në Rishon Lezion, Tel Aviv, Bat Yam dhe Yavne


Breshëria me raketa e Hamas-it në Izraelin qendror pak më parë ka plagosur të paktën nëntë civilë, thonë mjekët.

Shërbimi i ambulancës Magen David Adom tha në Rishon Lezion, mjekët trajtuan dy burra të moshës 28 vjeç, të cilët u lënduan rëndë.

Në Yavne, një grua 73-vjeçare u plagos rëndë dhe një burrë 77-vjeçar u plagos lehtë, thotë MDA-ja.

Në Bat Yam, një burrë 24-vjeçar u plagos në masë të moderuar, sipas MDA-së.

Në Tel Aviv, katër persona u plagosën, duke përfshirë një në gjendje të moderuar, shton shërbimi izraelit.

Viktimat po dërgohen në spitalet e zonës.

Hamasi pretendoi se kishte lëshuar 150 raketa nga Rripi i Gazës në Tel Aviv në breshëri.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore