Sport

Suarez do largohet nga Nacional, për tu transferuar në MLS


Sulmuesi i Nacional, Luis Suarez do të largohet nga klubi i fëmijërisë së tij dhe do të transferohet në Major League Soccer në vitin 2023, thotë AS.

Suarez, 35 vjeç, iu bashkua Nacional vetëm me një marrëveshje afatshkurtër këtë verë dhe është vendosur të luajë për Uruguain në Kupën e Botës 2022 në nëntor. Ai do të marrë një vendim në lidhje me të ardhmen e tij të klubit pas turneut pasi ai bëhet agjent i lirë në janar.

LA Galaxy raportohet se po udhëheq rrugën për nënshkrimin e ish-sulmuesit të Barcelonës dhe Liverpool-it.

“Nuk e di ende”, u tha Suarez gazetarëve gjatë fundjavës, kur u pyet për të luajtur në MLS. “Është një nga opsionet që unë e shoh si më të mundshme, por nuk po mendoj për këtë tani. Po mendoj dhe po kënaqem në Nacional”.

Të interesuar për Suarez, kanë qenë edhe klubi i David Beckham, Inter Miami, por sipas raporteve të fundit, ai duket se është më afër transferimit në Los Angelos.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore