Aplikacione

Spotify, do të ndryshojë çmimet


Spotify, ka bërë të ditur se do të ndryshojë çmimet e abonimeve të tij.

Me këtë vendim, mbi 200 milionë përdorues Premium do të preken nga ndryshimi i çmimit.

Çmimi i Spotify Premium Single do të rritet në 10,99 dollarë në SHBA, 10,99 euro në Francë dhe 10,99 £ në Mbretërinë e Bashkuar.

Plani Premium Duo do të kushtojë 14,99 €, ndërsa niveli Premium Family tani ka një çmim prej 17,99 €.

Spotify Brings Live Audio And Podcast To The Main App For Users - News18

Çmimet e reja janë tashmë janë vendosur në faqet e regjistrimit të Spotify, dhe përdoruesit ekzistues do të kenë një periudhë pa pagesë prej një muaji përpara se të hyjë në fuqi çmimi i ri.

Kompania pretendon se peizazhi në zhvillim i tregut i shoqëruar me nevojën për të bërë inovacion dhe ofruar vlerë për fansat, dhe artistët, janë arsyet kryesore për rritjen e çmimeve.

Lista e vendeve që do të përjetojnë ndryshimin e çmimit të Spotify Premium përfshin:

Andorra, Shqipëri, Argjentinë, Austria, Australia, Bosnje dhe Hercegovina, Belgjikë, Bullgari, Brazili, Kanada, Kili, Kolumbia, Kosta Rika, Qipro, Danimarkë, Ekuador, Estoni, Spanja, Finlanda, Francia, Mbretëria e Bashkuar, Greqia, Guatemalaja, Hong Kongu, Kroacia, Indonezia, Irlanda, Izraeli, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Malta, Meksika, Holanda, Norvegjia, Zelanda e Re, Peruja, Portugalia, Serbia, Suedia, Singapori, Sllovenia, Sllovakia, San Marino, Tajlanda, Turqia, Shtetet e Bashkuara dhe Kosova.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore