Kosova

Specialja jep detaje për bastisjet: Po përqendrohen në veprat kundër administrimit të drejtësisë


Ilustrim

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka njoftuar për bastisjet në shtëpitë e disa prej ish-këshilltarëve të ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, të cilat janë kryer gjatë kësaj jave.

Bastisjet në Kosovës, sipas ZPS-së, po përqendrohet në vepra penale kundër administrimit të drejtësisë.

Në një njoftim për media, ZPS-ja ka njoftuar ndër të tjera se operacionet në Kosovë janë autorizuar nga Dhomat e Specializuara dhe janë mbështetur nga Policia e Kosovës dhe EULEX-i.

“Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) po kryen operacione në vazhdimësi në Kosovë në një proces hetimor që përqendrohet në vepra penale kundër administrimit të drejtësisë. Operacionet e ZPS-së këtë javë janë autorizuar nga ana gjyqësore prej Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) dhe janë mbështetur nga Policia e Kosovës dhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX)”, thuhet në njoftim.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore