Pajisje

Sony prezanton kufjet me valë WH-1000XM5


Sony ka publikuar WH-1000XM5, pasardhësin e kufjeve të njohura WH-1000XM4 për anulimin e zhurmës.

Modeli i ri përmban disa ndryshime dhe përmirësime së bashku me një çmim më të mirë.

WH-1000XM5 ka një dizajn të ri me më shumë zgjedha cilindrike dhe një shirit më të hollë koke.

WH-1000XM5 vjen me një çantë transporti më të madhe. WH-1000XM5 përmban një sistem të ri me 8 mikrofona me dy procesorë audio QN1. Sony pretendon se WH-1000XM5 ka performancë më të mirë të anulimit të zhurmës në krahasim me paraardhësin e tij, veçanërisht në frekuencat e mesme dhe të larta.

Sony launches WH-1000XM5 wireless noise-canceling headphones

Karakteristika të tjera përfshijnë lidhjen Bluetooth 5.2 me lidhje me shumë pika, mbështetjen të Google dhe Windows Swift Pair, modalitetin e zhurmës së ambientit, dhe mbështetjen e Google Assistant/Alexa.

WH-1000XM5 ka një jetëgjatësi të vlerësuar të baterisë prej 30 orë me ANC të ndezur dhe 40 orë me ANC të fikur. Kufjet kanë port USB-C.

Sony WH-1000XM5 kushton 400 dollarë, 50 dollarë më shumë se WH-1000XM4, i cili do të vazhdojë të jetë në shitje. Ato do të jenë në dispozicion në dy ngjyra, e zezë dhe e argjendtë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore