Pajisje

Sony ka prezantuar kontrolluerin e ri DualSense Edge për PlayStation 5


DualSense Edge ka dy butona të rinj në pjesën e pasme dhe dy butona funksioni në fund. Tastet LB dhe RB ofrojnë funksionalitet shtesë. Kontrolluesi ka kapakë të këmbyeshëm, dhe ka tre lloje – standarde, të larta dhe të ulëta.

Përdoruesi tani ka mundësinë të vendosë dhe modifikojë profilet me kontrolle të paracaktuara, si dhe të ketë qasje në veçori të tjera si vëllimi i lojës etj. Sony ka përmirësuar gjithashtu portën USB-C me një mekanizëm mbyllës.

Përtej kësaj, DualSense Edge është në thelb DualSense dhe përfshin të gjitha veçoritë ekzistuese të DualSense, të tilla si reagimet haptike.

Shpresojmë që kontrolluesi i ri i Sony nuk do të ketë problemet fillestare që kishte DualSense i rregullt. Ju kujtojmë se shumë përdorues të kontrollorit PS5 DualSense hasën në probleme gjatë përdorimit, të cilat shkaktuan lëvizje të pakontrolluara.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore