Gatimi

Smoothie me karotë, portokall dhe mandarinë


Smoothie-t janë një mënyrë ideale për të kombinuar frutat dhe perime. Dhe e gjithë kjo në një mënyrë sa të shëndetshme aq dhe të shijshme.

Ndaj ne ju rekomandojmë një recetë që është e thjeshtë në përgatitje, e bukur në pamje dhe e lehtë në shijë.

Përbërësit: 400 gr kos, 200 ml lëng portokalli, 200 ml lëng mandarine, 200 ml lëng karotë, 4 lugë çaji mjaltë.

Përgatitja

Vendosim në multi–mikser lëngun e portokallit, mandarinës dhe karotës. Shtojmë kosin dhe mjaltin.

I përziejmë në mikser derisa të formohet një masë homogjene.

Tanimë është gati për tu shijuar, në çdo orar të ditës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore