Aplikacione

Si të përdorni veçorinë e “Stocks” të integruara në Microsoft Excel


Nëse keni nevojë për të dhëna për “Stocks” për fletëllogaritën tuaj, mund të kurseni kohë dhe të merrni informacione të përditësuara me veçorinë e integruar në Microsoft Excel. Ja se si ta plotësoni fletën tuaj me detaje si simbolet e treguesve, kapitalet e tregut, mbylljet e mëparshme dhe më shumë.

Për të përdorur llojin e të dhënave Stocks në Microsoft Excel, ju duhet vetëm një lidhje interneti dhe pak nga të dhënat tuaja për të filluar.

Hapni tabelën tuaj dhe shkruani një pjesë të informacionit, si emrin e kompanisë ose simbolin e aksioneve. Me qelizën ende të zgjedhur, hapni “Të dhënat” dhe më pas klikoni “Stocks” në “Llojet e të dhënave” të shiritit.

Pas disa sekondash (në varësi të lidhjes suaj të internetit), mund të shihni shiritin anësor të hapur në të djathtë. Kjo ndodh kur artikulli juaj nuk mund të gjendet.

Klikoni “Zgjidh” nën cilindo nga opsionet e disponueshme në shiritin anësor.

Stocks Data Selector

Nëse klikoni larg nga qeliza që përmban të dhënat tuaja fillestare, thjesht zgjidhni atë përsëri dhe më pas klikoni ikonën e vogël që shfaqet pranë saj. Do të shfaqet një listë e gjatë, që përmban të gjitha detajet e tregut.

Zgjidhni informacionin që dëshironi të përfshini dhe ai do të shfaqet në qelizën në të djathtë. Mund të vazhdoni të shtoni detaje për të.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore