Shëndet

Si të parandaloni helmimin nga ushqimi?


Ilustrim

Vera është një kohë kur organizmi i njeriut është në rrezik më të madh nga helmimi i ushqimit, kjo sepse bakteret shumohen më shpejt në temperatura të larta.

Në kushtet e duhura, disa miliona baktere të reja mund të zhvillohen nga një bakter në tetë orë, dhe disa miliardë baktere të reja në 12 orë.

Bakteret e futura nga ushqimi në sistemin tretës vendosen në muret e zorrëve dhe aty, me shumëzim të shpejtë ose toksinat e tyre, shkatërrojnë qelizat tona.

Ndonjëherë toksinat përthithen dhe shkojnë në organe të tjera me gjak, duke ndërhyrë në funksionin e tyre.

Simptomat e helmimit mund të shfaqen disa orë pas një vakti, ose disa ditë, në varësi të llojit dhe sasisë së baktereve.

Si të dallojmë helmimin me ushqim nga virusi i stomakut

Helmimi nga ushqimi dhe virusi i stomakut kanë simptoma të ngjashme, kështu që ndonjëherë është e vështirë të dallosh se çfarë është. Simptomat e zakonshme përfshijnë dhimbje barku, diarre, ethe, djersitje të ftohta, nauze, humbje oreksi, dhimbje muskujsh dhe kyçesh, dhimbje koke dhe të vjella.

Ajo që mund të ndihmojë në dallimin e një gjendjeje nga një tjetër është kur shfaqen simptomat. Mundohuni të mbani mend nëse keni ngrënë diçka që mund të jetë e kontaminuar.

Në helmim simptomat zakonisht shfaqen brenda pak orëve nga ekspozimi ndaj infeksionit, ndërsa në virusin e stomakut nga infeksioni deri në simptomat e para duhet të kalojnë 24 deri në 48 orë.

Gjithashtu, simptomat e helmimit nga ushqimi qetësohen për pak ditë, ndërsa virusi i stomakut zgjat më shumë.

Si të parandaloni helmimin nga ushqimi

Higjiena gjatë përgatitjes dhe konsumimit të ushqimit dhe ruajtja e duhur e tij, janë mënyrat e vetme me të cilat mund të parandalojmë helmimin nga bakteret nga ushqimi, të cilat më së shpeshti nuk i ndiejmë as nga aroma apo shija.

Sa herë që jemi në kuzhinë dhe përgatisim ushqim, duhet të mendojmë për katër hapa të rëndësishëm në parandalimin e helmimit nga ushqimi:

Pastrimi

Duart, enët dhe dërrasat e prerjes duhet të lahen para dhe pas përdorimit të mishit të papërpunuar, pulës, ushqimeve të detit dhe vezëve dhe para se të konsumoni ushqim. Pllakat prerëse më të përshtatshme janë prej plastike.

Është e rëndësishme të lani duart rregullisht, veçanërisht pas përdorimit të tualetit, pas trajtimit të ushqimit të papërpunuar dhe para ngrënies. Fshijini sipërfaqet e punës me peshqirë letre një-përdorimësh dhe nëse përdorni peceta, ndërrojini shpesh dhe ziejini kur lani.

Gatim

Ushqimi duhet të gatuhet mjaftueshëm, veçanërisht mishi. Gjatë ringrohjes së ushqimit (mundësisht vetëm një herë) është e nevojshme të kontrolloni nëse është ngrohur plotësisht.

Respektoni temperaturat e rekomanduara gjatë përgatitjes së ushqimeve të caktuara, sepse trajtimi i mirë termik (min 78°C) shkatërron bakteret e dëmshme si listeria, salmonela, E. coli dhe campylobacter, ndërsa shkatërrimi i klostrideve të ngadalta kërkon trajtim termik mbi 100°C.

Ftohje

Ushqimi i mbetur duhet të ruhet në frigorifer sepse kjo parandalon rritjen e kolonive bakteriale dhe prodhimin e toksinave të tyre.

Kushtojini vëmendje temperaturës në të cilën ruani ushqimin. Sigurohuni që frigoriferi të funksionojë në temperaturën optimale, veçanërisht nëse është plot me ushqime ose nëse e hapni shpesh. Mund ta kontrolloni temperaturën e ftohjes duke e vendosur termometrin në pjesën më të ftohtë të frigoriferit, pranë murit të pasmë pranë motorit – temperatura nuk duhet të jetë më e lartë se 4-5°C.

Mos e ruani për më shumë se dy ditë. Ngrohni ushqimin vetëm një herë deri në pikën e vlimit. Është e rëndësishme të arrihet një temperaturë e lartë në të gjitha pjesët, sepse nëse ushqimi i ngrohur është vetëm i ngrohtë, nuk është e sigurt që është i përshtatshëm për t’u ngrënë.

Ndotja e kryqëzuar e ushqimit

Bakteret transferohen lehtësisht nga ushqimet (zakonisht të papërpunuara) në ushqime të tjera, drejtpërdrejt, nëse krah për krah, ose indirekt, përmes duarve, pajisjeve, sipërfaqeve të punës, thikave dhe veglave të tjera.

Prandaj, lani gjithmonë duart pas kontaktit me ushqime të papërpunuara, mbajini ushqimet e papërpunuara larg ushqimeve të gatshme, ruani mishin e papërpunuar në enë plastike të rimbyllshme në fund të frigoriferit në mënyrë që të mos bie në kontakt me ushqime të tjera (madje as fizikisht), ose rrjedhje aksidentale e lëngut nga mishi), përdorni dërrasa të veçanta prerëse për ushqimet e papërpunuara dhe ushqimet e gatshme dhe pastroni tërësisht thikat dhe veglat ose veglat e tjera pas trajtimit të ushqimeve të papërpunuara.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore