Pajisje

Si të lëvizni butonin e diafragmës së kamerës në telefonat Samsung Galaxy


A e keni pasur ndonjëherë telefonin tuaj në këndin ideal për një foto, por thjesht nuk mund ta klikoni butonin e diafragmës në kamerë? Pajisjet Samsung Galaxy kanë një buton të zgjuar lundrues që i bën gjërat më të lehta.

Ju po përpiqeni të bëni një selfie me një grup njerëzish. Për t’i futur të gjithë në foto, duhet ta mbani telefonin në një pozicion të vështirë. Nuk mund të klikoni butonin e diafragmës për të shkrepur foton. Cfare mund te besh? Ne do t’ju tregojmë se si të lëvizni thjesht butonin.

Së pari, hapni aplikacionin e kamerës në telefonin tuaj Samsung Galaxy.

Më pas, trokitni lehtë mbi ikonën e ingranazhit në shiritin e sipërm të veglave për të hapur cilësimet.

Lëvizni poshtë dhe zgjidhni “Metodat e xhirimit”.

Aktivizoni çelësin për “Butonin lundrues”.

Tani kthehuni te kamera. Do të shihni një rreth të bardhë që noton në ekran, ky është butoni i ri. Mund ta tërhiqni kudo që dëshironi dhe ta prekni për të shkrepur një foto, ashtu si butoni i rregullt i cili gjithashtu funksionon ende.

Kjo është një veçori e shkëlqyer për ato momente të sikletshme ku nuk mund ta mbani telefonin në pozicionin e përsosur. Kjo është një nga funksionet e shumta të Samsung të përfshirë në pajisjet Galaxy.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore