Pajisje

Si po e ndryshon inteligjenca artificiale biznesin dhe çfarë po bëjnë kompanitë kosovare?


Nga 27-30 Maj, Prishtina dhe Innovation Centre Kosovo (ICK) janë nikoqire të edicionit të parë të AI Startup, Kampit Rajonal për Inteligjencë Artificiale.
Në ngjarjen më të madhe, 30 kompanive pjesëmarrëse nga Ballkani Perendimor u janë bashkuar 15 ekspertë global të AI, liderë të industrisë së TIK, mentorë dhe folës të kalibrit botëror.

Shifrat e tregojnë qartë. Inteligjenca artificiale nuk i takon të nesërmes.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore