Stil

Shumë yje, akoma më shumë miliona – të famshëm e pasanikë mblidhen në Saint Tropez


Foto nga eventi

Gjatë fundjavës, Saint Tropez, një qytet bregdetar në Francë, ishte vendi për t’u vizituar.

Shumë të famshëm morën jahtet ose avionët e tyre atje, duke përfshirë David dhe Victoria Beckham, Drake e të tjerë.

Gjithashtu, aty ishin edhe aktori Leonardo DiCaprio, me miku i tij më të mirë Tobey Maguire dhe ylli i NBA-së, Tristan Thompson, së bashku me emra të tjerë të famshëm dhe miliarderë. Sipas Page Six, Richie Akiva organizoi një festë të madhe për miliarderin Ernesto Bertarelli, i cili zotëron Vava II.

Jahti gjithashtu priti yje si Gerard Butler, Uma Thurman, Queen Latifah, Diplo, trashëgimtarin e anijeve Stavros Niarchos dhe shumë të tjerë. Nga festa luksoze thuhet se përfitoi organizata e shëndetit mendor Aurora.

Gjithçka ndodhi në Vava II, e cila është një anije 318 ft (97 m) me një rreze prej 56’9” (17,3 m), mjaft e madh për të ofruar strehim për deri në 36 të ftuar dhe 34 anëtarë të ekuipazhit.

I ndërtuar në vitin 2012, ai vihet në lëvizje nga katër motorë të fuqishëm nafte MTU që japin gjithsej 8,410 kuaj fuqi, të cilat e çojnë atë në një shpejtësi maksimale prej 19 nyje (22 mph / 35 km / orë) dhe një shpejtësi lundrimi prej 15 nyjesh (17 mph / 28 km / orë).

Është padyshim po aq luksoz dhe komod sa duket, duke e bërë atë zgjedhjen perfekte për një personazh të famshëm si Leonardo DiCaprio.

Edhe pse nuk ka shumë detaje për brendësinë ose pajisjet e tij, anija ka një çmim prej 150 milionë dollarësh.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore