Lajme

Shpërthime të fuqishme trondisin qendrën e Dnieper-it


Në mbrëmjen e 4 majit, shpërthime të fuqishme u dëgjuan në Dnieper dhe në rajon, në Cherkassy dhe Zaporozhye.

Shpërthimet raportohen nga dëshmitarët okularë dhe kanalet lokale Telegram.

Kryetari i bashkisë së Dnieper-it, Boris Filatov, zbuloi se forcat ruse qëlluan drejtpërdrejt në qendër të qytetit.

Raportohet se dy shpërthime kanë rënë në Cherkassy.

Përveç kësaj, ka informacione për fluturimin e një rakete mbi Znamenka, rajoni Kirovograd, drejt Kiev-it.

Që nga ora 20:15, një alarm për sulm ajror është shpallur në të gjithë Ukrainën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore