Sport

Shorti i fazës së 1/16-ve në Conference League, mësoni çiftet


Pasi u hedh shorti për 1/16-at e finales në Europa League, tani radha është edhe për ndeshjet e raundit të 1/16-vë në Conference League.

Në këtë short do të ballafaqohen fillimisht ekipet që kanë përfunduar në vendet e dyta në grupe me ato që kanë përfunduar në vendet e tretë në Europa League.

Skuadrat që vijnë nga Europa League janë: Bodo/Glimt, AEK Larncaca, Ludogorets, Braga, Sheriff Tirospol, Lazio, Qarabag dhe Trabzonspor.

Skuadrat që vijnë nga Conference League janë: Fiorentina, Anderlecht, Lech, Partizani, Dnipro, Gent, CFR Cluj dhe Baseli.

Kujtojmë se në këtë kompeticion morën pjesë edhe kampionët e Superligës së Kosovës, Ballkani, të cilët u eliminuan në fazën e grupeve.

Çiftet e fazës së eliminimit direkt në Ligën e Evropës:

Qarabag – Gent

Trabzonspor– Basel

Lazio – CFR Cluj

Bodo/Glimt – Lech

Braga – Fiorentina

AEK Larnaca – Dnipro

Sheriff – Partizan

Ludogorets – Anderlecht

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore