Shqipëria

Shoqërohet në Polici Erzen Breçani, pas një operacioni të SPAK


Një operacion i Prokurorisë së Posaçme SPAK ka bërë që në prangat e Policisë të bjerë edhe ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani.

Po ashtu, 11 persona të tjerë bëhet me dije se janë arrestuar, teksa ndër ta janë edhe punonjës apo ish-punonjës të Policisë.

Arsyet e shoqërimit të Breçanit ende nuk janë bërë me dije, por nga sa konstatohet, është mësuar se aksioni ende vijon, në një bashkërendim pune mes SPAK dhe Policisë së Shtetit.

Ndër të arrestuarit, Albanian Post ka mësuar se është edhe shefi i krimeve në Komisariatin numër 6 në Tiranë.

Pra, në tërësi, numri i të arrestuarve deri tani ndalet në 12.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore