Shqipëria

Shijak: Sekuestrohet një automatik, në pranga autori


Armë e tipit "Kallashnikov" e sekuestruar në qytetin e Shijakut, 26 mars 2021

Një armë zjarri e tipit automatik u sekuestrua në qytetin e Shijakut. Poseduesi i saj ishte një 46 vjeçar me inicialet B. N., banues po ashtu në të njëtin qytet, i cili sipas njoftimeve të policisë, u arrestua në flagrancë.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Kodër” dhe pas sinjalizimeve policia kreu kontrolle në shtëpinë e të pandehurit, ku gjeti armën e tipit “Kallashnikov”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore