Shqipëria

Sherr në Maliq, një i vrarë dhe një tjetër i plagosur


Mbrëmjen e 8 gushtit, një person ka mbetur i vrarë në Maliq.

Referuar informacioneve të deritanishme, dy të rinj janë konfliktuar me thika dhe kanë qëlluar njeri-tjetrin.

Për pasojë njëri prej tyre ka ndërruar jetë për shkak të plagëve të marra, kurse tjetri ka mbetur i plagosur.

Sakaq, mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Rembec, teksa dyshohet se ka ardhur pas një konflikti për motive të dobëta.

Policia ka rrethuar zonën dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e saj.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore