• SHBA/ Jennifer Lopez në betimin e Biden-it jep mesazhin në spanjisht

    Gjatë përurimit të presidentit të Shteteve të Bashkuara (SHBA), Joe Biden,   në një moment në fund të  performancës së saj muzikore,  ylli botëror Jennifer Lopez  ngriti një gisht dhe tha:  “Una nación, bajo Dios, indivisible, con libertad y justicia para todos”! Kjo është  fraza e fundit e Betimit të Besnikërisë (Pledge of Allegiance): “Një komb, [&he...

Të fundit nga Politikë