Shqipëria

Serë kanabisi në Krujë, shpallen në kërkim autorët


Në kuadër të operacionit të koduar “Territor i pastër”, është konstatuar në një territor të fshatit Mafsheq, Krujë, një serë e improvizuar, brenda së cilës u gjetën 782 kubikë fara të dyshuara narkotike kanabisi, në proces mbirjeje.

Ndërkohë, kubikët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Policia dhe Prokuroria, vijojnë veprimet e thelluara hetimore, për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve të kësaj veprimtarie kriminale.

Gjithashtu bëhet me dije se vijojnë kontrollet në të gjithë territorin e rrethit, kundër kultivimit të bimëve narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore