Pajisje

Samsung shënon kohën e re të teknologjisë


Inteligjenca artificiale është padyshim kryefjala e vitit dhe kompania koreane Samsung ka vendosur ta hap “epokën e re të Galaxy AI”.

Samsung ka njoftuar se së shpejti përdoruesit me inteligjencë artificiale në pajisje mund të përkthejnë zërin dhe tekstin në kohë reale gjatë bisedës me një person që flet një gjuhë të tjetër.

Samsung just revealed Galaxy S24 Ultra secret weapon vs iPhone 15 Pro Max |  Tom's Guide

Kjo formë është sikur përkthyesi gjatë një fjalimi ose takimi mes dy palëve.

Kjo veçori pritet të jetë e disponueshme në gjeneratën e ardhshme, Galaxy S24, i cili pritet të prezantohet më 17 janar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore