Pajisje

Samsung Galaxy Watch6 do të vijë me bateri më të mëdha se pajisjet Watch5


Galaxy Watch6 e Samsung pritet të zbulohet së bashku me pajisjet e palosshme të gjeneratës së ardhshme në një ngjarje të gushtit.

Ndërsa presim të vijë vera, po marrim disa detaje të tjera rreth pajisjeve që do të përbëjnë familjen Watch6, me përjashtim të Pro.

Galaxy Watch6 do të ofrohet në dy madhësi, si dhe Galaxy Watch6 Classic.

Të dy Galaxy Watch6 40mm dhe Galaxy Watch6 Classic 42mm do të kenë një bateri 300 mAh. Të dy Galaxy Watch6 44mm dhe Galaxy Watch6 Classic 46mm do të kenë një bateri 425 mAh.

What Is the Samsung Galaxy Watch Series?

Rastësisht, të dyja këto kapacitete janë më të larta se ajo që pamë vitin e kaluar, kur Galaxy Watch5 madhësinë 40 mm dhe 410 mAh për madhësinë 44 mm.

Një thashetheme e kohëve të fundit pohoi se Samsung do të rikthejë kornizën rrotulluese këtë vit duke spekuluar se kjo do të ndodhte për Galaxy Watch6 Pro, por mund të shfaqet shumë mirë edhe në linjën Classic, dhe kështu korniza më e madhe është ndoshta ajo që shpjegon kërcimin prej 2 mm. madhësia në krahasim me modelet e vaniljes.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore