Pajisje

Samsung Galaxy Tab S6 Lite merr përditësimin One UI 5.0


Samsung lëshoi ​​​​përditësimin One UI 5.0 të bazuar në Android 13 për Galaxy Tab S6 Lite (2022) muajin e kaluar, dhe tani është modeli 2020 që po shijon Android 13 dhe One UI 5.0.

Përditësimi po shpërndahet për modelin LTE (SM-P615) dhe ka versionin P615XXU4FWA5.

Ai vjen me një shirit të ri për tabletin. Përditësimi sjell gjithashtu një menu të rifreskuar të ekranit dhe optimizimin e performancës në Galaxy Tab S6 Lite.

Sidoqoftë, përditësimi One UI 5.0 vjen me rregullimin e sigurisë.

Për më tepër, përditësimi aktualisht po fillon vetëm në Francë, por së shpejti do të shtrihet edhe në vende të tjera.

Nëse jetoni në Francë dhe nuk keni marrë ende One UI 5.0 në Samsung Galaxy Tab S6 Lite, mund ta kontrolloni manualisht duke klikuar cilësimet e tabletit > përditësimi i softuerit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore