Pajisje

Samsung Display ka një ekran të ri prototip


Samsung ka një ekran të ri prototip që mund të dërgojë telefonat e tij të palosshëm në një “nivel tjetër”. Samsung Display, kompania që prodhon ekranet e kompanisë, tregoi prototipin e ri të ekranit në CES 2023.

Ekrani “Flex In & Out” mund të rrotullohet 360 gradë, që do të thotë se “mund të paloset brenda dhe jashtë”, tha zëdhënësi i kompanisë John Lucas.

Megjithatë ky nuk është ekrani i parë që Samsung ka eksperimentuar.

Galaxy Z Flip dhe Fold 4 janë të dy telefona të palosshëm, ato ndryshojnë në shumë mënyra. Ndryshimi më i dukshëm është se Z Fold përkulet si një libër, ndërsa Z Flip paloset vertikalisht.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore