Film

Ryan Gosling zbulon pse fillimisht ishte i bindur të mos pranonte të performonte “I’m Just Ken” në “Oscars 2024”


Aktori kanadez Ryan Gosling ka zbuluar se pse performanca e tij epike e “I’m Just Ken” në “Oscars 2024” pothuajse nuk ndodhi.

I ftuar “The Tonight Show” të prezantuesit Jimmy Fallon, Gosling, 43 vjeç, zbuloi se ai fillimisht nuk ishte i prirur të performonte këngën e tij të “Barbie” në ceremoninë e 10 marsit dhe tha, “100% jo” kur u pyet për herë të parë.

“Ka shumë mënyra që mund të shkojnë keq”, shpjegoi ai.

Pasi prezantuesi Fallon, 49 vjeç, lexoi komentet e shumta pozitive për performancën e Gosling, aktori i “Barbie” tha me shaka, “Imagjinoni komentet që do të kisha pasur”.

Performanca “I’m Just Ken” e Gosling e shfaqi atë duke kërcyer me një kostum rozë të nxehtë dhe një kapele të zezë kauboji ndërsa në skenë iu bashkuan Mark Ronson dhe shokët e tij “Kens” Simu Liu, Scott Evans, Ncuti Gatwa dhe Kingsley Ben-Adir.

Përveç kësaj, performanca përfshinte kitaristin e “Guns N’ Roses” Slash dhe Wolfgang Van Halen në skenë, ndërsa Gosling ua dorëzoi mikrofonin e tij anëtarëve të audiencës Margot Robbie, Emma Stone, America Ferrera dhe regjisores së “Barbie”, Greta Gerwig.

Pas performancës së Gosling në “Oscars”, gruaja e aktorit, Mendes shkroi në Instagram se ajo kishte nevojë që burri i saj të kthehej në shtëpi dhe t’i vendoste fëmijët në shtrat.

“E çove Kenin deri në Oscar. Tani eja në shtëpi, ne duhet t’i vendosim fëmijët në shtrat”, shkroi ajo.

“Barbie” filloi shfaqjen e tij rekord teatrale në korrik të vitit të kaluar, duke arritur debutimin më të madh të vitit (162 milionë dollarë).

Ai mbeti filmi numër 1 për katër fundjavë radhazi dhe në pesëshen e parë për më shumë se dy muaj.

Po ashtu, “Barbie” gjithashtu fitoi fundjavën më të madhe të hapjes për një film me regji të një gruaje dhe u bë filmi me fitimin më të madh i drejtuar vetëm nga një grua – Gerwig shkroi skenarin me Noah Baumbach.

Margot Robbie dhe Ryan Gosling luajnë versionet stereotipike të Barbie dhe Ken, të cilët lënë pas realitetin e tyre në dukje të përsosur për t’u përballur me të mirat dhe të ultat e jetës në botën reale.

Kastën e përfundojnë America Ferrera, Issa Rae, Will Ferrell, Kate McKinnon, Simu Liu dhe Michael Cera.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore