Lajme

Rusia dëbon edhe 27 diplomatë spanjollë


Ministria e Jashtme e Rusisë ka bërë me dije, se 27 diplomatë spanjollë duhet të largohen nga Rusia brenda një jave.

Më herët ministria ka dëbuar 34 persona staf diplomatik nga Franca dhe 24 nga Italia. Kjo në përgjigje të lëvizjeve të ngjashme nga këto vende.

Muajin e kaluar, Rusia dëboi 45 diplomatë polakë dhe 40 gjermanë. Po ashtu njoftoi lëvizje të forta kundër Finlandës, Rumanisë, Danimarkës, Suedisë, Norvegjisë dhe Japonisë, ndër të tjera.

85 evropianë janë dëbuar deri më tani nga Rusia.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore