Sport

Rooney afër kalimit te MLS


Wayne Rooney do të ishte i hapur për mundësinë e kthimit në D.C. United për të menaxhuar ekipin MLS, raporton media amerikane  ESPN, me klubin që ende kërkon të punësojë një zëvendësues të përhershëm për Hernan Losada, i cili u shkarkua në prill.

Rooney, i cili kaloi 14 muaj me ekipin me bazë në Washington, midis 2018 dhe 2019, dha dorëheqjen si menaxher i Derby County muajin e kaluar pasi nuk ishte në gjendje të ndihmonte klubin të kapërcejë problemet financiare dhe të shmangë rënien nga kampionati EFL sezonin e kaluar.

Ish-kapiteni i Manchester United dhe Anglisë tani po shijon kohën me familjen para se të vendosë lëvizjen e tij të ardhshme në karrierë.

Por 36-vjeçari po shqyrton opsione, duke përfshirë një rikthim në D.C.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore