Sport

Ronaldo nxehet në mes të ndeshjes: “Nuk doni të luani”


Cristiano Ronaldo po përjeton momente të ëmbla dhe të brishta në aventurën e tij të re në Arabinë Saudite. Ish-ylli i Real Madrid-it, i cili përfundoi transferimin te Al Nassr më 30 dhjetor, ka shënuar shumë gola në klubin e tij të ri.

Por ai po përjeton edhe momente të vështira, siç është ndeshja e kësaj fundjave ndaj Al-Feiha-s. Lojtari, i lumtur pasi la përvojën e tij të vështirë në Manchester United, u përball me disa kundërshtarë për t’i qortuar për qëndrimin e tyre në fushë. “Nuk doni të luani”, u tha troç në fytyrë.

Barazimi i kësaj fundjave i lë ata larg titullit pas humbjeve të mëparshme kundër Al Ittihad dhe Al Wehda. Megjithatë, shpirti i vetë-përmirësimit të ish-lojtarit të Real Madrid-it është i mirënjohur dhe ai nuk do të hezitojë të tërheqë ekipin e tij deri në fund në përpjekje për të fituar titullin.

Ronaldo, i cili pati disa përplasje me kundërshtarët, ishte i pari që u largua nga fusha. Ai me sa duket po nënkuptonte se Al-Feiha po luante atë që shumë mund ta quajnë ‘anti-futboll’, duke kërkuar të frustronte kundërshtarin dhe të prishte lojën në vend të sulmit.

Al Nassr tani është tre pikë prapa liderit të Ligës Pro Saudite, Al Ittihad pas paraqitjes së dobët të formës dhe Rudi Garcia mund të shihet duke hyrë në fushë për të biseduar me arbitrin pas rezultatit të fundit të dobët.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore