Sport

Ronaldo ka nënshkruar me Al Nassr, sipas mediave arabe


Ylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo thuhet se ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare me skuadrën e Arabisë Saudite, Al-Nassr.

37-vjeçari ka qenë një agjent i lirë qëkurse kontrata e tij me Manchester United u prish muajin e kaluar.

Por tani mediat e Arabisë Saudite pretendojnë se ai ka nënshkruar një marrëveshje me Al Nassr për dy vitet e ardhshme.

Në postimin e transmetuesit saudit “Al Arabiya-s” shkruhet: “Al-Nassr Arabia Saudite zyrtarisht ka kontratë me Cristiano Ronaldon për dy sezone”.

Ronaldo ka qenë shumë i lidhur me një lëvizje drejt Arabisë Saudite që kur marrëveshja e tij me United u ndërpre pas një interviste shpërthyese me Piers Morgan.

Në fillim të këtij muaji, pati raportime për një marrëveshje prej 173 milionë paundësh në vit që ofrohej nga një klub saudit për të provuar dhe tunduar Ronaldon për të nënshkruar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore