Familja

Robert Kardashian “dëshironte ta martonte gruan e Elvis Presley-t, Priscillian


Priscilla Presley, e cila u divorcua nga Elvis Presley 50 vjet më parë pas një martese të trazuar gjashtë-vjeçare, pohoi në një ngjarje pyetjesh dhe përgjigjesh javën e kaluar se ajo “nuk kishte dashur kurrë të martohej pas tij” sepse “askush nuk mund të krahasohej kurrë” me legjendën e muzikës.

Por Priscilla, 78 vjeçe, nuk po tregon të gjithë historinë. Në mesin e viteve 1970, pas ndarjes nga Elvisi, ajo ra kokë e këmbë pas një burri tjetër: Robert Kardashian, bashkëshorti i ardhshëm i Kris Jenner dhe babai i Kim, Kourtney, Khloe dhe Rob.

Dhe personat e brendshëm thanë se Kardashian dikur ishte e dëshpëruar të martohej me Priscilla-n, shkruan PageSix, transmeton AlbanianPost.

“Priscilla e bëri shumë të lumtur Robertin”, tha shoqja e tyre e ngushtë Joni Migdal për librin tim “The Kardashians: An American Drama”, botuar në vitin 2017.

“Ai donte të martohej me të dhe të kishte fëmijë me të. Kjo ishte padyshim shpresa e tij, plani i tij”, shkruan Migdal.

Pasioni i tyre ndonjëherë ndërpritej në mënyrë të çuditshme nga Elvisi, i cili kishte një romancë me gruan e ardhshme Caitlyn (tani Bruce) Jenner.

Një mik i ngushtë kujtoi Robertin duke u ankuar ashpër se si, ndërsa ai po bënte dashuri me Priscilën, Elvisi do t’i telefononte asaj, duke tingëlluar jo koherent.

E inatosur, Priscilla “do ta vendoste telefonin pranë krevatit në jastëk midis saj dhe Robertit dhe do ta lejonte të dëgjonte bisedat intime të artistit me të”.

Miku i ngushtë i Kardashian, Larry Kraines, kujtoi se Roberti i tha atij se Priscilla ishte “e mrekullueshme, por Elvisi nuk ndalej së kontrolluari atë”.

Kardashian u tha miqve se Elvis nuk donte që Priscilla të shihte burra të tjerë “sepse ata kishin bijën Lisa Marie dhe Elvis ishte shumë i përfshirë në këtë”.

Thuhet se Roberti ishte shumë i shqetësuar dhe filloi të ndjente presionin që Elvisi po i bënte Priscilës.

Lidhja e dashurisë Kardashian-Presley u iniciua rreth vitit 1975 nga vëllai më i madh i Robertit, Tom Kardashian, i cili ishte në lidhje me Joan Esposito, ish-gruaja e menaxherit të Elvisit.

Dhe Priscilla fillimisht erdhi mes vëllezërve Kardashian, pasi për të ishte i interesuar edhe Tom.

“Por ishte Priscilla ajo që vendosi të dilte me Robertin, duke zemëruar Tom-in dhe duke ndezur xhelozinë dhe zilinë e tij,” kujton Migdal.

Tom Kardashian, i cili do të vazhdonte të kishte një martesë të gjatë dhe të lumtur me Joan Esposito, pranoi se kishte shqetësime për Priscilla kur pa se sa kontrolluese ishte ajo ndaj vëllait të tij.

“Priscilla me të vërtetë ndryshoi shumë mendimin e vëllait tim se si duhet të vishej, si duhet të voziste dhe çfarë duhet të bënte – dhe ajo e ndryshoi atë lehtësisht sepse ishte shumë tërheqëse dhe kështu kishte ndikim tek ai”, tha Tom.

Por historia kishte një anë tjetër. Priscilla ndjeu se Roberti, si Elvisi, po përpiqej ta kontrollonte atë – një situatë që u shfaq kur Kardashian donte ta kthente atë “në një amvise armene të zbutur dhe kjo e tërboi Priscillën”, tha Migdal.

Kardashian do të martohej me gruan e parë Kris, në vitin 1978. Ata u divorcuan në vitin 1991.

Kur ai po vdiste nga kanceri në vitin 2003, Priscilla e telefonoi, thanë burime të afërta dhe i tha butësisht se ajo e donte atë – duke i sjellë lotët në sytë e Kardashian.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore