• Rita Orës i dorëzohet çelësi i Prishtinës

    Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, i ka dorëzuar këngëtares kosovare me famë botërore çelësin e kryeqytetit. “Në emër të Kryeqytetit, ju dhuruam “Çelësin e Qytetit” për emocionet e veçanta që na dhuroni, dhe Rita përfaqësimin e dinjitetshëm që na bën në mbarë botën”, ka shkruar Rama në Facebook. Ai ka shtuat tutje se “Prishtina ju […]...

Të fundit nga Politikë

  • Sveçla: Toleranca ndaj kriminaliteteve si fajdeja e haraçi ka përfunduar

  • Aksion i policisë kundër fajdexhinjëve, prangosen dy persona

  • Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

  • Abazoviç për ndeshjen Serbi-Angli: Do të brohorasë për Serbinë

  • Më shumë