Stil

Rita Ora, magjëpse në shesh xhirimet e “Descendants: The Rise Of Red”


Këngëtarja, njëherësh aktorja me origjinë nga Kosova, Rita Ora ndau një vështrim në kthesën e saj më të re në karrierë, teksa zbuloi kostumin e saj për vazhdimin e ardhshëm të Disney-t, “Descendants”.

Artistja 33-vjeçe u shfaq me një fustan të kuq gjaku si pjesë e rolit të saj si Mbretëresha e Zemrave në filmin muzikor televiziv “Descendants: The Rise Of Red”.

Ylli me shumë talente – e cila shfaqi fizikun e saj në formë mahnitëse vetëm disa ditë më parë – luan nënën e keqe të personazhit të titullit të filmit të ri, Red, shkruan DailyMail, transmeton AlbanianPost.

Rita Ora.

Rita ishte pothuajse tërësisht e mbuluar me kostumin e saj të kuq të errët, i cili shfaqte një bust të hollë dhe të mbuluar me dantella të kuqe të tejdukshme që ia la gjoksin dhe shpatullat kryesisht të ekspozuara.

Ajo e vështroi kamerën ashpër me krahët e saj akimbo kundër një sfondi të zi të zbukuruar me trëndafila në rënie në një foto, por ajo dukej më e relaksuar dhe e rastësishme në të tjerat.

“Të gjithë përshëndesin Mbretëreshën e Zemrave, Descendants: #TheRiseOfRed, një film origjinal i Disney, është i disponueshëm më 12 korrik në Disneyplus”, lexohej në mbishkrim, i cili u shpërnda bashkërisht nga Rita dhe llogaria e Disney Channel.

Këngëtarja po bën debutimin e saj në serialin e gjatë “Descendants”, i cili filloi me filmin origjinal të Disney Channel të vitit 2015.

Filmat shfaqin fëmijët e zuzarëve nga filmat klasikë të Disney-t teksa rebelohen kundër mënyrave të liga të prindërve të tyre.

Në “Rise Of Red”, Rita luan nënën e një prej aktorëve kryesorë të filmit.

Rita Ora.

Vajza e Mbretëreshës së Zemrave Red (Kylie Cantrall) bashkon forcat me Chloe (Malia Baker), vajzën e Hirushes dhe Mbretit, ndërsa ata përdorin orën e xhepit të Lepurit të Bardhë për të udhëtuar në kohë për të shmangur një grusht shteti në vendin e tyre.

Personazhi i Ritës është paraqitur në adaptime të shumta të tregimeve të Carroll’s Alice, megjithëse dy nga versionet më të famshme ishin nga adaptimi i animuar i Disney-t i vitit 1951, “Alice In Wonderland”, i cili u luajt nga Verna Felton.

Personazhi u soll gjithashtu në jetë nga Helena Bonham Carter në versionin live të vitit 2010 të partnerit të saj Tim Burton të “Alice In Wonderland”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore