Sport

Rinisin bisedimet për rinovimin e kontratës mes Dumfries dhe Interit


Denzel Dumfries

Pas një ndërprerjeje fillestare të bisedimeve, liderët e Serie A, Inter-i, kanë rinisur bisedimet për kontratën me mbrojtësin e krahut, Denzel Dumfries.

Për një kohë, dukej sikur Dumfries do të largohej nga klubi në verë nëse nuk do të nënshkruante një rinovim. Por gjërat tani duken më të qeta dhe ai mund të qëndrojë edhe përtej verës.

“La Gazzetta dello Sport” deklaron se vjeshtën e kaluar, Dumfries kishte refuzuar mundësinë për të nënshkruar një rinovim përtej 2025. Por bisedimet tani janë rikthyer dhe më shumë se një kontakt ka ndodhur mes dy palëve.

Inter-i është i lumtur të rinovojë marrëveshjen e tij dhe ka optimizëm se ai do të qëndrojë këtë verë.

Oferta aktuale e Inter-it është e njëjtë me atë të vjeshtës dhe është 4 milionë euro në sezon. Dumfries kishte kërkuar më shumë më parë, por për shkak të mungesës së përfshirjes dhe dëmtimeve, gjërat tani duket se kanë ndryshuar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore