Sport

Rihanna, femra e parë shtatzënë që performoi në Super Bowl


Super Bowl e së dielës ishte një për t’u mbajtur mend, pasi në fushë, Kansas City Chiefs mundën Philadephia Eagles 35-38 dhe, në pjesën e parë, Rihanna u bë artistja e parë shtatzënë që performoi në Super Bowl.

Këngëtarja performoi disa nga hitet e saj më të mëdha, duke përfshirë “B***h better give my money”, ‘Where have you been?’, ‘Only girl in the world’, ‘We found love’, ‘Rude boy’, ‘Work’, ‘Wild thoughts’, ‘Pour it up’, ‘All of the lights’, ‘Run this town’ dhe ‘Umbrella’ përpara se të mbyllte performancën e saj me “Diamond”.

Pas performancës së saj, një video u ngarkua në Instagram që tregonte Rihanna-n në veshjen e saj të performancës duke u reklamuar nga disa nga njerëzit më të afërt të saj.

Rihanna u pa duke kërcyer lart e poshtë dhe duke tundur duart në ajër.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @mdollas11

Në fillim të shfaqjes, ylli kishte theksuar se si zgjedhja e listës së saj të seteve ishte ndoshta pjesa më sfiduese e performancës së saj.

“Përzgjedhja e listës së kërcimeve ishte pjesa më e vështirë, më e vështira, vendosja se si të maksimizonte 13 minutat, por edhe të festonte”, tha Rihanna gjatë një konference për shtyp, duke vënë në dukje se kishte rreth 39 versione të listës së caktuar.

“Kjo është ajo që do të jetë kjo shfaqje – do të jetë një festë e katalogut tim në mënyrën më të mirë që mund ta kishim bashkuar.”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore