Muzikë

Rihanna dhe ASAP Rocky shihen duke braktisur Pallatin Elysee, pas takimit me Emmanuel Macron-in


Këngëtarja ikonike e muzikës pop, Rihanna po bën çdo moment të udhëtimit të saj në Paris të rëndësishëm.

Artistja, 35 vjeçe, u pa duke lënë Pallatin Elysee me të dashurin, rep artistin, ASAP Rocky pas takimit me Presidentin francez Emmanuel Macron të mërkurën 24 janarit.

Çifti u shfaq me një stil konservator të veshjes për takimin, duke veshur pallto lëkure, të përputhura me njëri-tjetrin, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

ASAP Rocky dhe Rihanna.

Rihanna kishte mbi vesh një fustan të zi të gjatë deri në gjur, i përputhur me këpucë me rripa, kurse Rocky kishte një këmishë të bardhë me një kravatë nën një xhaketë të kafe dhe pantallona të zeza për pamjen e tij.

Edhe pse arsyeja e vizitës së tyre nuk është zbuluar ende, Rihanna më parë u takua me Macron në korrik të vitit 2017 për të diskutuar për financimin ndërkombëtar të arsimit të vendit.

Takimi ndodhi një muaj pasi ajo iu drejtua atij në X, njohur më parë si Twitter, në lidhje me mbështetjen e tij për këtë shkak.

Macron dhe Rihanna u ribashkuan në shkurt të vitit 2018 për të drejtuar një konferencë në Dakar, Senegal, për të mbledhur fonde për arsimin në vende në zhvillim.

Ekzekutuesja ka qenë shpesh një avokate e arsimit. Në shtator të vitit 2016, ajo u bë ambasadore e Partneritetit Global për Arsimit.

Rihanna dhe Emmanuel Macron.

“Unë ndjej fort se të gjithë fëmijët kudo duhet të kenë mundësinë e një arsimi cilësor. Prandaj jam krenare të njoftoj partneritetin e Fondacionit Clara Lionel me udhëheqësit e avokatisë për arsim si Partneriteti Global për Arsimit dhe Qytetari Global. Duke punuar së bashku, di që mund të shtyjmë përpjekjet tona dhe të sigurojmë që miliona fëmijë të kenë akses në arsim në nivel global”, deklaroi ajo aso kohe.

Takimi më i fundit i Rihannas vjen disa ditë pasi ajo mori pjesë në shfaqjen e Dior Haute Couture në Javën të Modës në Paris.

Rihanna dhe Rocky janë të dy të zënë me shumë gjëra. Më herët në këtë muaj, rrep artisti rieditoi këngën e tij “RIOT (Rowdy Pipe’n)” për të promovuar Lux Balm nga “Fenty Beauty”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore